440416-2019 - ResultatSverige-BORÅS: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återbrukade möbler
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar återbrukade, begagnade möbler med mycket hög cirkulär faktor. Det är möbler för alla typer av lokaler som kan finnas inom RISE AB. Det kan vara möbler till kontor, konferensrum, olika typer av laboratorier samt pausrum mm.
Offererade möbler ska vara återvunna (begagnade) men de kan vara förbättrade/reparerade i mindre omfattning. Exempelvis kan det vara byte av tyg, ommålning av någon del eller byte av armstöd eller likande åtgärder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen