440417-2021 - ResultatSverige-Visby: Ogräsröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägkantsklippning
Referensnummer: TN 2020/4233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77312000 Ogräsröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland, Teknikförvaltningen, avser att upphandla sitt behov av att få maskinklippt gräs och sly på vägkanter. Arbetet omfattar enskilda vägar med statsbidrag och tätortsvägar över hela Gotland, c:a 100 mil indelat i distriktet norr och söder. Målsättningen är att avtal tecknas om en maskin per distrikt.
Anbudsbundenhet
Anbudsgivaren är bunden till sitt anbud fram till och med 2021-08-04 00:00.
Skulle upphandlingsprocessen försenas av något skäl kan anbudsbundenheten förlängas efter skriftlig överenskommelse mellan upphandlande myndighet och anbudsgivaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233229 Underhåll av vägrenar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2