See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling av förpackningar samt städning och snöröjning
Beskrivning: VafabMiljö har ansvar för att tillhandahålla ett system med lättillgängliga insamlingsplatser för att samla in förpackningar från den som innehar förpackningar. VafabMiljö kommer att uppfylla sitt ansvar genom att överta ansvaret för insamlingen av förpackningar från återvinningsstationer (ÅVS). Upphandlingen innefattar även städning, snöröjning och underhåll.
Föregående meddelande: 408102-2023
Intern identifierare: 2023/322-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Insamling av föpackningar Papper, plast och metall
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Insamling av förpackningar Glas (färgad och ofärgad)
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Städning och snöröjning