Leverans av transporttjänster för successivt uttag under avtalstiden. Samtliga beställare använder i första hand Kommunens resurser för transporttjänster. Vid behov och kapacitetsbrist kommer avrop ske från detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen