440462-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Personalförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikservicetjänster 2018
Referensnummer: D nr 1-117-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Trafikservicetjänster och består av följande tre delområden:
1. Bemanning av Nils Ericson Terminalen (NET) och Störningshantering –
Verksamhet placerad i Göteborg, med ansvar för Västra Götalandsregionen och Kungsbacka kommun.
2. Informatörer – inom Västra Götalandsregionen samt Kungsbacka kommun.
3. Service hållplatsinformation – inom kommunerna Göteborg, Partille, Mölndal och Kungsbacka.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen