440462-2026 - Resultat
Sverige – Tjänster i samband med kontaminerad jord – Mottagningsanläggningar för överskottsmassor från projekt Spår och Växelbyte, Åmål – Mellerud
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMottagningsanläggningar för överskottsmassor från projekt Spår och Växelbyte, Åmål – Mellerud
BeskrivningUpphandlingen avser mottagning av överskottsmassor från projekt Spår- och Växelbyte Åmål - Mellerud.
Intern identifierareKOM-420276
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90522000 Tjänster i samband med kontaminerad jord
Ytterligare klassificering (cpv): 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90523000 Deponering av giftigt avfall utom radioaktivt avfall och kontaminerad jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningMottagning av överskottsmassor från projekt Spår- och Växelbyte Åmål - Mellerud.
Intern identifierareMottagningsanläggningar för överskottsmassor från projekt Spår och Växelbyte, Åmål – Mellerud