Officiellt namn: Bostads AB Mimer Postadress: Box 1170 Ort: Västerås Postnummer: SE-721 29 Land: Sverige Att: Cenneth Jansson E-post:cenneth.jansson@mimer.nu
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Plåtslageriarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Årsentreprenad för plåtslageriarbeten vid Bostads AB Mimer:s fastighetsbestånd inom Västerås kommun, inkl. Skultuna och Hökåsen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45261310 Plåtslageri
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.