Officiellt namn: Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB Postadress: Norra Skeppsbron 5 B Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Att: Anders Bergström E-post:anders.bergstrom@skeppsbron.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Försäkringsupphandling Kiruna kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kiruna.
Nuts-kodSE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av fordonsförsäkringar för Kiruna kommunkoncern.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.