Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildfångstutrustning - Mikrofilmsskanner
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksarkivet upphandlar 1st mikrofilmskanner för att komplettera myndighetens behov av bildfångstutrustning för produktion av digitalt material och ärendehantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen