Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambilar och kombibil
Referensnummer: RS 2019/104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser två (2) Slambilar och en (1) kombibil. Bilarna ska levereras under 2019.
Som option kan en slam- eller kombibil offereras för leverans under 2019, den bilen ersätter om optionen nyttjas ett av de efterfrågade fordonen.
Beskrivning
Upphandlingen avser två (2) Slambilar och en (1) kombibil. Bilarna ska levereras under 2019. Som option kan en slam- eller kombibil offereras för leverans under 2019, den bilen ersätter om optionen nyttjas ett av de efterfrågade fordonen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144410 Slamsugare, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen