440570-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Säkerhetsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Multispektrala Maskeringsnät
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Härmed inbjuds till deltagande i upphandligen av Multispektrala Maskeringsnät.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35121000 Säkerhetsmateriel, 35400000 Militärfordon och tillhörande delar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
2000-4000 st
II.2.2.
Information om optioner
Option: ja
Beskriv optionen: 2000-4000
Preliminär tidsplan för utnyttjande av optionen:
antal månader: 60 (fr.o.m. tilldelningen av kontraktet)