440647-2019 - ResultatSverige-Kungsbacka: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetstekniska hjälpmedel
Referensnummer: 19/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar arbetstekniska hjälpmedel inom vård- och äldreboende. Såsom säng, madrass, sängbord, hygienstol, duschpall, toalettförhöjning, mobil lyft, taklyft, transportrullstol, antidecubitusmadrass, rullator, manuped, sittvåg, brits, barr, motionscykel etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192120 Sjukhussängar, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen