440725-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Skara: Ställverk
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ställverksbyggnad M2 Skara Energi
Referensnummer: 2021-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Skara Energi AB upphandlar byggnad med installerat ställverk som köp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen