2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av hamnmaskiner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av följande maskiner, inklusive serviceavtal under garantitid, i enlighet med avtalade specifikationer: o Gaffeltruck, 16 ton, diesel, 2 st o Gaffeltruck, 16 ton, el, 2 st o Gaffeltruck, 5-6 ton, diesel, 1 st o Terminaltruck, diesel, 1 st o Reachstacker, combi-ok, diesel, 1 st o Reachstacker, container-ok, diesel, 1 st o Translifter, 2 st
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125194:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415110 Gaffeltruckar, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 42415100 Lyfttruckar