44080-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av tillagningskök.
Referensnummer: SVN 2016/0089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av Södertulls tillagningskök.
Uppdraget omfattar att tillaga totalt cirka 180 lunchportioner per dag, förutom till seniorrestaurangen Södertull så ska leverantören tillaga lunchportioner till seniorrestaurangen på Apelvikshöjd samt till de två (2) förskolorna Travaren och Björnligan.
Leverantören ska även ansvara för serveringen på de två seniorrestaurangerna på Södertull och Apelvikshöjd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen