Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Skrivare och MFP 2022
Referensnummer: RS 2021-00441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Som en del i Västra Götalandsregionens (VGR) kommande upphandling för Skrivare och MFP med tillhörande tjänster inbjuder vi till denna RFI för att få mer kunskap om marknaden inom produktområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232130 Färgskrivare, 50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner, 51620000 Installation av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen