440942-2026 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Snöröjning och halkbekämpning - Gagnef 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSnöröjning och halkbekämpning - Gagnef 2
BeskrivningSnöröjning av fastigheter, vägar, torg, parkeringar, skolgårdar, fritidsgårdar, förskolor, hyresfastigheter samt vissa gång- och cykelvägar. I vissa områden ingår halkbekämpning. Borttagning av plogvallar som har uppkommit vid snöröjning av angränsande gator till prioriterade vägnätet. Bortforsling av snöhögar. Denna förhandling avser område 3 Mockfjärd. Vi ser fram emot bra anbud.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132681:Lot:1