440965-2024 - Resultat
Sverige – Parkeringstjänster – Parkeringsövervakning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelParkeringsövervakning
BeskrivningLidingö stad, stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende parkeringsövervakningstjänster till Lidingö stad, tekniska förvaltningen, samt följande av stadens bolag: Lidingö stads Fastighets AB, Lidingö Tomt AB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90732:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter