441021-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kumla: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster 2019
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Kumla kommuns revisorer har för avsikt att teckna avtal gällande revisionstjänster
Beskrivning av uppdraget
Upphandlingen avser följande:
Avtalstid
Detta avtal gäller från och med 1.1.2020 till och med att 2023 års redovisning är rapporterad och godkänd av kommunfullmäktige respektive bolagens årsstämmor.Kumla kommun har rätt att säga upp avtalet efter två år, med minst 6 månaders uppsägningstid
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen