441088-2016 - ResultatSverige-Värnamo: Rengörings- och polermedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städkem., material och mjukpapper.
Referensnummer: UHN.2016.074
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun avser upphandla kommunens behov av städkemikalier, -material och mjukpapper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33764000 Pappersservetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen