Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullserviceavtal Skadedjursbekämpning samt försäkring för husbock, hästmyror och sent upptäckta dödsfall
Referensnummer: 7970
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg utför upphandling av försäkring för skadedjursbekämpning och sanering inkl. sent upptäckta dödsfall, husbock och hästmyror för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Planerad upphandling av försäkring för skadedjursbekämpning och sanering inkl. sent upptäckta dödsfall, husbock och hästmyror för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.