Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KS 2023/174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av ramavtal på Bevakningstjänst för kommunens byggnader som t ex skolor, fritidsanläggningar, förvaltningslokaler mm mot inbrott, skadegörelse etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen