441136-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Övervakningssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr- och övervakningssystem för trafiksignalanläggningar
Referensnummer: T2021-00925
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35125000 Övervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett nytt styr- och övervakningssystem för stadens trafiksignalanläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35125000 Övervakningssystem, 35711000 Ledning, styrning och kommunikationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen