Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel - Ramavtal
Referensnummer: 2.3.2/2022/512
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar idrottsmateriel till idrottsförvaltningens olika idrottsanläggningar. Leveranser kommer endast att ske till idrottsförvaltningen verksamheter.
Idrottsförvaltningen har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör per anbudsområde för att täcka idrottsförvaltningens behov av idrottsmateriel förutsatt att anbudsgivare uppfyller samtliga uppställda krav.
Befintligt avtal gäller till och med 2022-07-31.
Nytt avtal från och med 2022-08-01.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3