441154-2021 - ResultatSverige-Johanneshov: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletteringsbyggnader - Tvättstugor
Referensnummer: 21-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inom projektet Hållbara Hem genomförs nu en upphandling av
kompletteringsbyggnader där målsättningen är att skapa ett rikstäckande ramavtal för avrop av prefabricerade kompletteringsbyggnader avseende främst tvättstugor. Ramavtalet avser leverans av prefabricerade kompletteringsbyggnader inklusive montage på plats på av
Beställaren färdigställd grund. Ramavtal kommer att tecknas med upp till fem Entreprenörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se underlag