441166-2018 - ResultatSverige-Falun: Stimulator
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stimulatorer för smärtlindring
Referensnummer: LD18/01491
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33158210 Stimulator
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på stimulatorer för smärtlindring samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop till Landstinget Dalarna, Landstinget Sörmland, Landstinget i Värmland, Region Gävleborg, Region Västmanland och Region Örebro län förvaltningar dess bolag och stiftelser (7-klövern). Avtalsperiod 1.12.2018 - 30.11.2020 med möjlighet till förlängning upp till tjugofyra (24) månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal för 7-klövern på stimulatorer för smärtlindring samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop. Avtalet ska gälla 7-klövern som i denna upphandling omfattar Landstinget Dalarna, Landstinget Sörmland, Landstinget i Värmland, Region Gävleborg, Region Västmanland, Region Uppsala och Region Örebro län förvaltningar, bolag och stiftelser (7-klövern).