Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering till Domstolsverkets utbildningslokaler Stockholm
Referensnummer: 924-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser cateringtjänst avseende bl.a. kalla rätter, sallader, frallor, vetebröd, kakor m.m. till Domstolsverkets utbildningslokaler. Avtalet gäller under två år med möjlighet till ytterligare ett plus ett års förlängning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15812000 Bakverk och kakor, 15811510 Smörgåsar, 55520000 Catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen