Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övervakningsutrustning för ambulans
Referensnummer: RS 2018-01108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av medicinskteknisk utrusning för prehospital bruk inkluderande övervakningsutrustning, EKG, defibrillator och telemedicinsk överföring till mottagande vårdenhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33180000 Funktionellt stöd, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen