441221-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer och surfplattor
Referensnummer: 21/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av datorer och surfplattor med tillhörande tjänster.
Leverantören ska utföra tjänster kopplade till enheterna så som registrering, förkonfigurering, reparation samt återtag av IT-utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 50320000 Reparation och underhåll av persondatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen