441233-2016 - ResultatSverige-Järfälla: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemelektronik.
Referensnummer: Kst 2016/499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen avser att upphandla ett ramavtal för successivt avrop av hemelektronik och i förekommande fall ska transport, montering och installationen kunna erbjudas. Produkterna ska kunna användas i t.ex. skolor, äldreboende och fritidsverksamheter och ska därmed tåla yttre påfrestningar, högfrekvent användning. De angivna produkterna ska spegla en varukorg. Leverantören ska kunna erbjuda ett brett sortiment av hemelektronik s.k. butikssortiment.
Inköpssumman för de 3 senaste åren har uppgått till ca 850 000 SEK per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713000 Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen