2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hisservice inkl hissrenovering mm (FO Uppsala)
Beskrivning: Upphandlingen avser ett serviceavtal avseende planerat och felavhjälpande underhåll av hissar, portar, lyftanordningar och övriga förvaltningsobjekt inom de fastighetsområden som framgår av förfrågningsunderlaget. Vidare kan inom avtalet avropas mindre ombyggnader av hissar och transportanordningar och separat avtal enligt AB/ABT kommer då att upprättas. Avtalstid är två (2) år med möjlighet till förlängning.
Intern identifierare: 2739/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000