441311-2020 - PlaneringSverige-NACKA: Programvara för kommunikation
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem
Referensnummer: KFKS 2020/156
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48510000 Programvara för kommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärendehanteringssystem för kundärenden
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 48510000 Programvara för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen