Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel och idrottsredskap
Referensnummer: KS 2020/914
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av idrottsmateriel och idrottsredskap till gymnastiksalar, idrottsplatser, idrottshallar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen