Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och tillhörande tjänster
Referensnummer: LTU-1597-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar nyskyltning (tillverkning, leverans och montage), omskyltning, underhåll av skyltar samt tillhörande tjänster
Leverantören ska erbjuda leverans av avtalade tjänster till LTU:s samtliga universitetsorter (Luleå, Piteå, Skellefteå och Kiruna)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen