Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Påsar för optisk sortering
Referensnummer: TK2021/0107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av påsar för optisk sortering av mat och restavfall samt andra påsar till förpackningar för fastighetsnära insamling. Upphandlingen görs även för Alvesta kommun, ARAB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19520000 Plastprodukter, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen