Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikutredningar
Referensnummer: 2022-00084IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förvaltningsövergripande trafikutredningar för alla trafikslag för Borås Stad som underlag för övergripande fysisk planering, detaljplaner, strategiska utredningar, trafik- och infrastrukturåtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen