441363-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Skrivbyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skribenttjänster
Referensnummer: 2.8.11-11665/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skribenttjänster till Jordbruksverket uppdelat i 2 delar. 1. Mat/Gastronomi 2 Landsbygd/Jordbruk.
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på skribenttjänster inom områdena Mat/Gastronomi och Landsbygd/Lantbruk.
Jordbruksverket och Landsbygdsnätverket har kontinuerligt behov av skribenter som kan bidra med texter för olika ändamål. Uppdragen kan handla om texter i nyhetsbrev, artiklar, broschyrtexter med intervjuer, webbsidor och trycksaker. I uppdragen ingår även att vid behov dokumentera möten samt att ta stillbildsfoton.
Upphandlingens totala värde, inklusive förlängningsperioder, uppskattas till 1 500 000 SEK. Uppgiften om volym är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92312210 Författartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen