44137-2019 - ResultatSverige-Umeå: Städning av byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: VLL 2282-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar städtjänster vid Västerbottens läns landstings hälsocentraler samt i folktandvårdens och övriga landstingsverksamheters lokaler i Umeåområdet med omnejd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde 2
Del nr: 2
Städområde 3
Del nr: 3
Städområde 4
Del nr: 4
Städområde 5
Del nr: 5
Städområde 6
Del nr: 6