Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning till centralorten Gnosjö
Referensnummer: 21-343-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfatter vinterväghållning, snöröjning och halkbekämpning till centralortern Gnosjö. I upphandlingen ingår även bortkörning av snömassor vid behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34143000 Fordon för vinterväghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vinterväghållning
15 november-1 april