441405-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Stridsdräkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletterande initialanskaffning AES39.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Nuts-kod
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Komplettering av utvalda delar av plagg av AES39.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35812200 Stridsdräkter
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 15 000 000 SEK
exkl. moms