2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern Kundtjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser att täcka MKB Fastighets ABs (MKB) behov av extern kundtjänst. MKB kommer att ha behov av en (1) leverantör som bistår MKBs ordinarie personal inom kundtjänst med att ta emot inkomna samtal till kundtjänst, vägleda MKBs kunder, svara på allmänna frågor gällande bostadskö och parkering, hantera serviceärenden och felanmälningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79512000 Teletjänstcentral
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79510000 Telefonsvarartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Extern Kundtjänst