Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15842000 Choklad och sötsaker, 15982000 Läskedrycker
Leveransplats
Del av land (NUTS): Kalmar län (SE213)
Land: Sverige
Värde