441491-2019 - ResultatSverige-Trelleborg: Förmedling av vårdpersonal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster - Vård
Referensnummer: KS 2019/381
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster - Vård:
Denna upphandling avser tre (3) delar, 1. Sjuksköterska, 2. Skolsköterska, 3. Fysioterapeut & Arbetsterapeut.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141200 Sjukskötersketjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen