441492-2019 - ResultatSverige-Örebro: Programvara för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivningssystem
Referensnummer: 19RS555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Rådgivningssystem till Region Örebro län. Upphandlingen omfattar leverans av ett heltäckande lösning för Rådgivningssystem med tillhörande tjänster där Anbudsgivaren har ett totalansvar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen