441493-2019 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalbyrå
Referensnummer: 233-278-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av digitalbyrå som kan tillhandahålla tjänster till myndigheten för att utveckla, vidareutveckla, supportera och driftsätta webbplatser och andra digitala applikationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen