2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare till hamnen
Beskrivning: Målet med upphandlingen är att uppfylla verksamhetens behov av en hjullastare på 18-22 ton och en hjullastare på 10-11,5 ton. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare en hjullastare 18-22 ton samt serviceavtal efter garantitid.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126815:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon