441526-2026 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)
Beskrivning: Omfattar besiktning och provtagning -OVK besiktningar. Avropsberättigade parter är Värmdö Kommun, Värmdö bostäder samt Gustavsbergsbadet.
Intern identifierare: 2026TEN/0151
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal obligatorisk funktionskontroll (OVK)