441546-2026 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Denosumab och Glyceryltrinitrat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Denosumab och Glyceryltrinitrat
Beskrivning: Upphandling av läkemedel som beställs via rekvisistionsförfarande. Upphandling sker av regionerna Region Västernorrland för Norra sjukvårdsregionen; Region Västernorrland, Region Västerbotten, Region Jämtland Härjedalen och Region Norrbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128213:Lot:1