441551-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markeringsrör och mätningstillbehör 2021
Referensnummer: LM2021/030250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38290000 Instrument och apparater för lantmäteri, hydrografi, oceanografi eller hydrologi
II.1.4.
Kort beskrivning
Markeringsrör och fälttillbehör till Fastighetsbildningens förrättningsverksamhet
Anbudsförfarande
Anbud ska lämnas som elektroniskt anbud i Tendsign. Endast ett anbud per anbudsgivare är tillåtet.
Användarnamn och lösenord erhålls kostnadsfritt genom en registrering på Tendsign
Tendsign support: e-post tendsignsupport@mercell.com eller på telefon 0771-440 200.
Anbudsgivaren har inte rätt till ersättning för anbudet eller för kostnader som uppstår i samband med anbudsgivningen.
Observera att maximal storlek för uppladdning av filer är 50 megabyte. Anbudsgivare uppmanas att omedelbart kontakta TendSign om problem uppstår i samband med anbudslämnande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38296000 Mätdon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att Lantmäteriet ska kunna avropa markeringsrör och mätningstillbehör som stödjer Lantmäteriets behov av förbrukningsmaterial till Fastighetsbildningens förrättningsverksamhet, till förmånliga villkor.