Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullserviceavtal hissar till AB högansähem och Höganäs kommun
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar fullserviceavtal och löpande reparationer på hissar inom AB Höganäshems och Höganäs kommuns fastighetsbestånd. För närvarande har AB Höganäshem 31 hissar och Höganäs kommun 37 hissar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen